Die Offenbarung des Ralf

Titul v originále:

Autor: Kai Hensel
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Kai Hensel (Německo)

DIE OFFENBARUNG DES RALF (RALFOVO ZJEVENÍ)

2 m, 2 ž

„Co můžu změnit? Co můžu udělat líp? Každý den objevte pro své podnikání něco nového!“ Ralf motivuje začínající podnikatele při jejich vstupu do samostatné práce, má na všechno řešení, nebo aspoň průpovídku.

Nicméně když přijde za Ralfem jedna bývalá účastnice jeho semináře, neví si Ralf rady. Úspěšně vedla penzion pro domácí mazlíčky a zkrachovala. Bohužel dojde k náhodě či úmyslu (nebo tomu chtěl osud?) a Svea zahyne kousek od svých domovních dveří.

Ralf je šokovaný, hledá chybu ve své strategii, jak být úspěšný, o níž se sám opírá. Začne se mu zjevovat duch Svey a nutí ho změnit od základů svůj život, dát mu novými činy lepší smysl. Ralf však stále víc začíná interpretovat své okolí jako znamení a začne vystupovat proti nim – proti neoblíbeným revizorům, proti údajné nadaci pro uprchlíky, proti své nevěrné ženě. Brzy začne lemovat Rolfovu cestu násilí, je tak nadšený svou novou životní cestou, že se cítí být prorokem. A tak se Svein skutečný motiv stává Ralfovým zjevením: „Odpuštění je dobré, pomsta je lepší. Pomsta očistí duši, vykouzlí úsměv na každé tváři.“ Spásu však obvykle provází smrt.

Hra byla uvedena v Schlosstheater Celle v dubnu 2013.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz