Die Phobiker

Titul v originále:

Žánr: groteska
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

David Gieselmann (Německo)

DIE PHOBIKER (FÓBIE)

3 m, 3 ž

absurdní komedie / groteska

Bizarní mozaika dramatických a pseudodramatických situací během příprav svatby, jež možná ani nebude. Ironický komentář krize mezilidských vztahů, groteskní studie neschopnosti komunikovat.

Než dojde ke svatbě, měli bychom si toho druhého důkladně proklepnout. Jak si ale vybrat toho ideálního partnera? Existuje tolik možností – a jistota téměř žádná.

Claire a Clemens uspořádají pro přátele rozlučku se svobodou, ale zda se chtějí vzít, či zda se opravdu milují, je otázka. Rodiče i přátelé jsou ze zmínek o možném rozchodu zoufalí a všemožně se snaží krachu vztahu zabránit, různými argumenty a činy intervenují tu na jedné, tu na druhé straně. Tím ovšem dochází k mnoha absurdním omylům, záměnám a dokonce coming-outům, vyjdou najevo problémy s drogami či grilováním sýra a panická hrůza z brýlí. Svatební společnost tak během této horoucí noci zažije množství záměn a opanuje ji naprostý zmatek. Aby bylo na konci jasné jen jedno – Claire a Clemens se opravdu vzít nechtějí.

Dynamická groteska byla uvedena v září 2013 v Theater Osnabrück. Na Slovensku v červnu 2018 ve Slovenském komorném divadle Martin.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz