Director´s Box

Titul v originále: Ředitelská lóže

Žánr: hra
Překladatel: Eugenia Kamozinova
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

Arnošt Goldflam

ŘEDITELSKÁ LÓŽE

2 m

Arnošt Goldflam se poněkolikáté vrací svou hrou do divadelního prostředí (Biletářka, Beseda s mistrem aj.). Jeho předposlední kus nazvaný Ředitelská lóže se tentokrát odehrává ve starobinci, kde spolu nekonečné hodiny tráví dva zapomenutí herci. S nadhledem i smutkem vzpomínají na minulost a snaží se co nejvíce zpřítomnit těch pár chvil, kdy byli opravdu šťastní.

„Chtěl jsem napsat o hercích a těch jejich špatnostech a vadách, bez patosu, spíš o jejich lidských osudech," říká Arnošt Goldflam. „A taky jsem chtěl, aby to bylo s pohledem zpět, aby to nebylo z doby, kdy jsou v plné akci, ale co z toho jaksi zůstává. (...) Chtěl jsem, aby to byla divácká věc, kdy by se lidi pobavili a která by nepostrádala určitý přesah."

Hru uvedlo brněnské HaDivadlo v režii Ondřeje Elbela a byla nominována na Cenu Alfréda Radoka 2004 v kategorii „hra roku".

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz