Disappeared

Titul v originále: Disappeared

Autor: Phyllis Nagy
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

Phillis NAGYOVÁ (USA)
DISAPPEARED (Zmizelá)
5 mužů, 3 ženy

Mladá americká dramatička si dobývá úspěchy i na nejvýznamnějších britských scénách. Její hra Zmizelá získala prestižní Mobil Prize v roce 1992 a uvedlo ji slavné Royal Court Theatre. Řadí se k současné vlně "drsných" her z anonymního velkoměsta.

Pětadvacetiletá pracovnice cestovní kanceláře Sarah Caseyová se v manhattanském baru v opilosti seznámí s malým mužem v nepadnoucím smokingu. Mladík se představuje jako známý právník hvězd showbusinessu, poté však tvrdí, že je vrah, který své oběti, mladé ženy, topí ve vaně. Od chvíle, kdy Sarah s mladíkem bar opustila, ji nikdo neviděl. Pátrání, vydatně sledované médii, přivede policistu Teda na stopu prodavače v second handu v East Side. Elston je podivín, který vlastní obrovskou sbírku globusů a map, ale žádný nábytek, a jeho oblíbenou zábavou je to, že se převléká do odložených šatů a vydává se za jejich nositele. Nenajde se však důkaz, že by poté, co v přestrojení za bohatého právníka vyprovodil Sarah ven z baru, dívku skutečně zavraždil. Vyšetřování případu - i "retrospektivy" dialogů Sarah, Elstona a dalších do příběhu zapletených postav, prozradí, že podobným neklidem jako Elston, hlubokou nespokojeností se svým současným životem a pocitem vlastní neschopnosti obstarat si "štěstí", trpěla také Sarah. Stál ji její "výlet za hranice všedních dnů" život - nebo se ji naopak podařilo rozetnout svůj bludný kruh a prostě zmizet?

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz