Dobré ráno, rodino

Titul v originále: Dobré ráno, rodino

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 3

Poplach! Zdá se, že František zažívá krizi středního věku, a proto je třeba aktivizovat Anděle strážné. Amibiel a Barbiel se pouštějí do náročného úkolu provést své svěřence - manželský pár Evu a Františka - tímto náročným obdobím. Mají k dispozici řadu andělských nástrojů jako je například zjevení. Amibiel, zkušenější Anděl, ale ví, jak to v těchto případech chodí. Je to pro něj rutina, a proto rovnou přechází k ráznému řešení: rozvod. Barbiel se ale rozhodne na případu pořádně zapracovat a zkusit to celé napravit. A tak si Amibiel a Barbiel dělají naschvály, pracují proti sobě a nebozí smrtelníci se dole na zemi patlají ve svých složitých životech. František se stane vymodlenou láskou mladé Pavly, kamarád Karel je pořád tak nějak uprostřed a tchýně je prostě tchýně.

Další z komedií současné české autorky Kateřiny Pokorné je plná vtipných situací i hlášek. Autorka citlivá k životním paradoxům se opět osvědčila jako glosátorka nejběžnějších lidských situací, které všichni dobře známe. Tentokrát je ale zasadila kamsi na obláček mezi vše božské.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz