Dog's Home

Titul v originále:

Autor: Jurij Dačev
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 1

Jurij Dačev (*1963, Bulharsko)
DOG´S HOME (PSÍ DOMOV / DOMOV PRO PSY)

4 m, 1 ž, psí štěkot

Stará operní pěvkyně, jejíž profesní kariéra a osobní život jsou dávno v troskách, se rozhodne proměnit svou vilu na pobřeží v útulek pro psy. V domě žije se svým dávným přítelem, lékařem. Jsou k sobě vázáni nenaplněnou láskou, neustálými potyčkami a jejich oblíbenou hrou, při které si oba představují, že kráčejí ulicemi svého města snů, jímž je pro oba Paříž, kde ale žádný z nich nikdy nebyl.

Poblíž vily narazí lékař na mladého tuláka, který zde leží v bezvědomí - následkem působení přemíry alkoholu či drog, a ujme se ho. U zvláštního páru - pěvkyně a lékaře, v rozpadajícím se domě, najde tulák to, co vždy hledal - rodinu a domov. Tito tři spolubydlící spolu stráví dohromady několik šťastných dnů. Postupně se ale mezi operní pěvkyní a jejím přítelem začne vyostřovat souboj, kdo získá na chlapce větší vliv. Otevřený konflikt naruší dosavadní křehkou harmonii. Mladík opouští vilu, vrací se do své předchozí společnosti a slaví s nimi začátek léta. Zatímco do vily doléhá ruch z oslavy, starý pár si dopřává další partii hry na Paříž. Přišel okamžik, který znamená konec určité etapy, definitivu marným nadějím na vytvoření vlastního šťastného mikrosvěta mimo svět pragmaticky uvažujících lidí.

Text je v agentuře k dispozici v anglickém překladu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz