Dokud nás lež nerozdělí

Titul v originále: Clever Little Lies

Autor: Joe DiPietro
Žánr: komedie
Překladatel: Jitka Sloupová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

Inteligentní komedie o přínosech i ceně prastaré instituce manželství.

Matka vždycky pozná, když je něco špatně. Když si Alice všimne, že se její milovaný manžel Bill vrátil z tenisu s jejich synem značně rozhozený, pojme podezření a začne jednat. Aby přišla záhadě nakloub, pozve Billa mladšího a svoji snachu Jane na nedělní svačinu. Alicino opatrné zkoumání vede nakonec k „úspěchu”, a vyvolá ještě větší chaos: Bill mladší má poměr a v zoufalství své situace se k němu chce přiznat nic netušící Jane. Aby jeho úmysl odvrátila, odhodlá se Alice k riskantní akci: Je to totiž ve skutečnosti ona, kdo se chce svým blízkým svěřit s životním tajemstvím. Manželství svého syna zřejmě zachrání, to svoje však přinejmenším postaví do nového světla.

Světová premiéra v George Street Playhouse v New Jersey se konala 19.11.2013, do ledna 2015 pak běžela s úspěchem prodlužovaná inscenace v newyorském Westside Theater (off-Broadway). Joe diPietro (1961) je newyorský dramatik a především muzikálový libretista. Jeho zatím největším úspěchem bylo libreto k muzikálu Memphis, oceněnému cenou TONY za rok 2010.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz