Don und Jacques

Titul v originále: Don und Jacques

Autor: Helmut Peschina
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3

Helmut PESCHINA
DON UND JACQUES (Don a Jacques)
3 muži

Starší pán si chce pronajmout pokoj v kdysi jistě elegantním hotelu. Je mu však řečeno, že hotel je plně obsazen, ačkoliv nevykazuje žádné známky přítomnosti jakýchkoliv hostů. Pán se rozhodne počkat. Poté se začne odvíjet strašidelný rituál.

Don, dříve atraktivní muž, se vždy v hotelu ubytovává se svými početnými milenkami. Některé přicházejí do hotelu poprvé, na jednu noc, jiné přicházejí pravidelně, mnohé také naposled. Portýr Jacques pokaždé celebruje předávání klíče. Je devótnost sama, disponuje diskrétním pochopením. Nikdy neopouští své místo v recepci. Jak dalece je však opravdu schopen soucitu a porozumění není známo. Je ovšem zřejmé, že za ta léta musel mezi Donem a Jacquem vzniknout zvláštní vztah. Oba muži se probírají upomínkami na Donovy milenky, oba přitom ztrácí iluze o svém životě, Don i o svém "pojetí lásky", svůdce je všemi ženami znechucen. Jacques sám u sebe objevil řadu podobností s Donovými bývalými přítelkyněmi. Proto je také všechny Donovi přivádí, extaticky se vžívá do role ženy, dostává se do tranzu, až konečně Donovi utáhne hedvábnou punčochu kolem krku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz