Donkey Heart

Titul v originále:

Autor: Moses Raine
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 4

Moses Raine (Velká Británie)

DONKEY HEART (OSLÍ SRDCE)

4 m, 5 ž

Hru mladého anglického dramatika inspirovala návštěva u příbuzných v Rusku (M. Raine, stejně jako jeho sestra režisérka a dramatička Nina Raine pochází z rodiny Borise Pasternaka). Stejně jako jeho postava Thomas se i on snaží proniknout do mezilidských vztahů v postkomunistickém Rusku. Thomas je ovšem naivní Brit, zamilovaný do Saši, citově komplikované dívky žijící v bytě plném příbuzných. Kromě jejích rodičů, zběhlého studenta Péťi, vyhýbajícího se vojenské službě, a malého bratříčka je tu ještě dědeček Alexandr se svými vzpomínkami na stalinistický teror a hlad při leningradské blokádě. Kromě Thomase však přijme Sašina rodina ještě dalšího nocležníka, dočasně bezprizornou mladou kolegyni otce Ivana. Zároveň pojme Saša s Péťou podezření, že jejich slušně postavený otec má mimomanželský poměr. A záměrné i nezáměrné špehování, které není v tak stísněném prostředí problém, se zdá jejich domněnku potvrzovat. Dědečkovy vzpomínky na řádění KGB se začínají zvláštně proplétat s vyšetřovatelskými aktivitami jeho vnoučat, do něhož se fatálně zapojí i Thomas a jeho modernější západní technické vybavení… A hořkost nebere konce…

Premiéra 6.5.2014 v londýnském Old Red Lion Theatre, hra se o půl roku později dočkala další londýnské inscenace v Trafalgar Studios.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz