Doping

Titul v originále: Doping

Autor: Nora Abdel-Maksoud
Žánr: komedie, satira, černá komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

DOPING (Dopink)

3 m, 2 ž

černá komedie o kapitalismu

 

Jaký dopink potřebujeme, abychom dosáhli v éře liberálního kapitalismu a rozbujelého sociálního státu co největšího výkonu?

Ambiciózní oblastní politik si na „zazobaneckém“ ostrově Sylt vybudoval kariéru – i on věří v zákony volného trhu, i on ví, že politika je maraton, nikoli sprint. Jenže později se v předvečer konce své volební kampaně zhroutí. Jeho tým dělá vše pro to, aby ho během jednoho dne dostali zpět do formy a na vrchol výkonnosti, proto ho odvezou na tajnou soukromou kliniku, kde ovšem panuje neobvyklý personál a podivné metody. Co tam čeká na neoliberála, obhájce volného trhu a kritika sociálního státu, když je sám závislý na podpoře?

Černohumorná komedie o kariéře, limitech lidských těl a sociální péči v éře kapitalismu byla uvedena v dubnu 2024 v Münchner Kammerspiele.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz