Doris and Ivy in the Home

Titul v originále: Doris and Ivy in the Home

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 2

DORIS AND IVY IN THE HOME (Doris a Ivy v domově)

Ivy Schusterová je bývalá rakouská závodní lyžařka, která si kdysi dávno na mistrovství světa v lyžování utrhla tak velkou ostudu, že raději utekla ze země a schovává se celý život v Kanadě. V domově důchodců potkává bývalou bachařku Doris Mooneyovou a přes naprosto odlišný původ a životní dráhy si k sobě pozvolna nacházejí cestu. O Ivy se uchází bývalý děkan uměleckých oborů Arthur, kterému ale díky rakovině nezbývá moc času. Ale Ivy ho odmítá, což přímočará Doris nechápe. Proč Ivy prostě nechytí příležitost za pačesy? Arthur se rozhodne, že se bude o Ivy ucházet tak dlouho, dokud ji nepřesvědčí. Což znamená v jeho případě porazit nemoc, což se rovná zázraku. Dočká se ho?

Velmi dobře napsaná konverzační komedie pro starší herce se třemi dobře napsanými a odlišnými postavami se zajímavými osudy. A navíc komedie, která dokáže vnést trochu optimismu i do prostředí, kde už ho málokdo čeká - a vlastně i o tom, že láska hory přenáší.

Hra se právě překládá.          

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz