Down the Road

Titul v originále:

Autor: Lee Blessing
Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

Lee Blessing (USA)

NA KONCI CESTY (DOWN THE ROAD)

přeložil Libor Ulovec

2 m, 1 ž

drama - thriller

Dan a Iris Hennimanovi, investigativní novináři a zároveň manželský pár, jsou vysláni do nehostinné oblasti poblíž státní věznice, ve které mají za úkol vést a novinářsky zpracovat rozhovory s Billem Reachem, odsouzeným sériovým vrahem. Zejména se mají zaměřit na zmapování jeho zločinů – devatenácti sexuálních vražd mladých dívek.

Jak ubíhají dny a týdny při práci, manželé – odloučeni od domova a zanecháni jen hovorům s Reachem či mezi sebou – začínají stále více pochybovat o smyslu své práce a zejména o jejím etickém a morálním aspektu. Kam může vést bulvarizace násilných trestných činů? Nenapomáhají snad vraždícímu monstru stát se celebritou? Obzvláště pokud zjistí, že Reachem dokonaných vražd může být ještě víc…

Blessingova komorní hra je znepokojivým výletem do mysli zvráceného zabijáka stejně jako do svědomí nájemných novinářů. Inscenačně nenáročná, zato však dějově strhující inscenace nabízí možnost zazářit trojici schopných herců v netradičním konverzačním thrilleru. Hra byla poprvé inscenována v americkém divadle La Jolla Playhouse (1989) a poté, co na festivalu Humana Festival of New American Plays obdržela hlavní cenu (Great American Play Award, 1991), byla úspěšně uvedena v řadě malých i větších scén napříč USA.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz