Dreier

Titul v originále: Dreier

Autor: Jens Roselt
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Jens Roselt (Německo)

DREIER (TROJKA)

2 m, 1 ž

Černá ironická komedie o partnerském trojúhelníku. Hned na začátku sledujeme milence v posteli (on je zdánlivě nejlepší kamarád manžela) a již zde se neúmyslně a podvědomě začínají hromadit zraňující slova vůči tomu druhému – nejde ani tak o zbraně, jako spíš o připínáčky. Cynicky a v malém formátu, stejně jako erotická konstelace, do níž se ti dva dostali.

Když v tom stojí za dveřmi manžel a zdá se, že výhybka ke vztahovému dramatu je nastavena. Ovšem tyto momenty splasknou jako bublina – pózy a situace se přehrávají jako na divadle a přehodnocují se. Začíná trýznivá fraška, v níž nikdo nechce připustit svou slabinu a opustit svou pozici.

Postavy se snaží polovičatě změnit svůj průměrný sterilní svět bez lesku na milostné melodrama. Jenže k tomu jim chybí to nejdůležitější: žárlivost, osudovou lásku, nenávist a přátelství už tito laičtí představitelé vlastních životů zanechali dávno v minulosti.

Hra si ironicky pohrává se žánrem veselohry a vyrůstá z ní „postdramatická“ komedie, hořký pohled do bezútěšného světa citů městské střední třídy.

Jízlivá komedie byla uvedena v červenci 2002 v Staatstheater Stuttgart.

Chystáme překlad do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz