Dry Powder

Titul v originále: Dry Powder

Autor: Sarah Burgess
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 1

DRY POWDER (Prachy v suchu)

konverzační komedie

Dynamická konverzačka ze světa vysokých financí, která otevírá aktuální otázky moderní společnosti. Velká finanční korporace se chystá koupit rodinnou továrnu na zavazadla. Ale skutečně chtějí newyorští žraloci prodávat kufry? Komu leží na srdci osudy zaměstnanců a komu stav vlastního konta? A co je skutečného na mantře společenské zodpovědnosti, zaklínadle současných finančních či developerských projektů? 

Komedie ze zákulisí velké americké firmy, jejíž hlavní činností je kupování jiných firem, zvýšení jejich hodnoty a jejich výhodný prodej. Zakladatel firmy Rick se společně se svými kolegy Jenny a Sethem chystá za velmi výhodnou částku odkoupit společnost vyrábějící kufry. Její ředitel Jeff vystupuje jako morální člověk, jeho hlavním zájmem jsou osudy zaměstnanců, které se snaží zabezpečit už v rámci předkupní smlouvy. Vyjednávání však velmi kazí to, že zaměstnanci předchozí firmy, kterou Rick koupil a zlikvidoval, hromadně protestují a kazí dobré PR všem, kteří se k Rickovi hlásí.

Hra je vhledem do současného světa konzumu a investic, kde se peníze zdají být hlavním argumentem a účelem, který světí prostředky. Autorce se daří i toto složitější téma nahlížet se sarkastickým humorem. Hra měla premiéru 1. března 2017 v Public Theater v New Yorku a byla nominována na The Susan Smith Blackburn Prize a cenu Laurence Oliviera 2018. Scénické čtení této skvělé hry uskutečnilo Divadlo NaHraně v květnu 2023.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz