Dům Bernardy Alby

Titul v originále: La casa de Bernarda Alba

Autor: Federico García Lorca
Žánr: tragédie
Překladatel: Antonín Přidal
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 17

Federico García Lorca (Španělsko)

DŮM BERNARDY ALBY

ze španělštiny přeložil Anonín Přidal

17 ž

Jedna z nejpůsobivějších her (1936) španělského divadla. Řád a víra (ať už v Boha či cokoliv jiného) člověku usnadňuje orientaci ve vesmíru, ve světě, v sobě samém. Kde není řád, je chaos...kde není víra, nastupuje bezbřehost a nejistota. Stejné nebezpečí ale hrozí, když se řád stane vězením a víra nesvobodou.

Doňa Bernarda Alba po smrti manžela neústupně hlídá své dcery a z jejich domu udělá celu. Všech pět dcer je na vdávání, touží po lásce a po naplnění ve vztahu s mužem. Místo manželství je ale spíš čeká osud jeptišek...dokud do jejich životů nezasáhne tajemný Pepe Romano, nezpřetrhá Bernardiny řetězy a nedá událostem jiný směr... Přijďte se od února ohřát pod horké katalánské slunce, zaposlouchat se do horkokrevných španělských rytmů a oko potěšit herečkami tančícími temperamentní flamengo v nestárnoucím příběhu lásky a vášně.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz