Dům Usherů II

Titul v originále: Dům Usherů II

Autor: Jiří Š. Hájek, Edgar Allan Poe
Žánr: hra, dramatizace, adaptace
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 5

DŮM USHERŮ II

7 m, 5 ž (variabilní obsazení)

Žánrový pastiš, inspirovaný dílem Edgara Allana Poea, propojující horor, sci-fi a autorskou poetiku Jiřího Š. Hájka.

V daleké (nebo možná nepříliš daleké) budoucnosti, tedy v době, kdy je striktně zakázaná fantazie a s ní samozřejmě knihy a filmy, které lehly popelem při „Velkém ohni“, se ocitáme na Marsu, kde si jistý Stendhal nechá postavit spolu se svým pobočníkem Pikesem repliku slavného „Domu Usherů“, který doslova napěchuje postavami a atmosférou známou z povídek a básní Edgara Allana Poea. Ovšem jak předpokládá, zanedlouho se objeví Garrett z Ústavu pro kontrolu morálního klimatu a dům slibuje zbourat. Zbývá poslední možnost. Pozvat členy komise na závěrečný večírek, ať ví, co ničí, a zlikvidovat je ve stylu velikého Allana Edgara! A hlavně si to užít!

Česká premiéra proběhla v červnu 2019 v Městském divadle Kladno, kde byly využity rozličné prostory divadla a spolu s propracovanou scénou, kostýmy a maskami tak vznikla neopakovatelná atmosféra.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz