Dusa, Fish, Stas and Vi

Titul v originále: Dusa, Fish, Stas and Vi

Autor: Pam Gems
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 4

Pam Gems (Velká Británie)

DUSA, STAS, FISH A VU (DUSA, STAS, FISH AND VI)

z angličtiny přeložila Olga Vlčková

4 ž

Pam Gems napsala v 70. letech pro alternativní divadlo hru o čtyřech ženách, jejichž osudy demonstrují specificky ženské problémy. Na scéně se neobjeví žádný muž, ale po celou dobu hrdinky bojují (hra je plná slangu a vulgarismů) proti jistému mužskému elementu, resp. patriarchální společnosti. Vi ovlivněná módním diktátem trpí anorexií, Stas toužící po vzdělání si na studium vydělává prostitucí. Dusu po rozvodu připraví manžel o byt a děti. V postavě Fish se rozpor mezi ženskou citlivostí a vnějším světem vyostřuje nejniterněji. Fish jako silnou, politicky angažovanou intelektuálku zlomí zdánlivá banalita: její bývalý partner čeká rodinu s jinou ženou.

Hra byla s úspěchem uvedena v roce 1976 pod názvem Dead Fish na festivalu v Edinburghu a dále se pod novým názvem Dusa, Stas, Fish and Vi uváděla na londýnském West Endu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz