Each Slow Dusk

Titul v originále: Each Slow Dusk

Autor: Rory Mullarkey
Žánr: monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1

EACH SLOW DUSK (Každý pomalý soumrak)

monolog o válce

Monolog vypráví ve dvou časových rovinách o hrůzách i všedních chvílích vojáků na první světové války. V první rovině, v roce 1916, sledujeme běhěm jedné noci na francozském bojišti tři mladé vojáky, vojína, jemuž se stýská po rodné farmě, desátníka, jenž už se těší na boj, a kapitána, který sní o malování – všichni překračují území nikoho směrem k nepřátelskému zákopu. Aby přežili, musí jít mlčky, bez čehokoli, co by sdělovalo myšlenky v jejich hlavách, s výjimkou pouhých gest.

O sto let později se Žena snaží tomuto příběhu porozumět a vydává se na jednodenní výlet, aby navštívila turistické památníky připomínající bitvu na Sommě u Vimy Ridge a kráter Loghnagar - místo výbuchu miny, při němž zahynulo přes 6000 lidí - zde se setkává s pamětníky i s obchůdky s tematickými suvenýry.

Překvapivé monodrama o lidskosti a dědictví války, jež čtenáře či diváka ponoří do reality konfliktu prostřednictvím živých, napínavých detailů, nabízí neotřelý způsob přemýšlení o válce – očima vojáků v minulosti až po současné zážitky jedné ženy.

Hra vyšla u příležitosti prvního uvedení a turné divadelní společností Pentabus na podzim roku 2014.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz