Edward II. Die Liebe bin ich

Titul v originále: Edward II. Die Liebe bin ich

Autor: Ewald Palmetshofer, Christopher Marlow
Žánr: hra, adaptace
Jazyk: němčina
Postavy: muži 7 ženy 1

Po smrti svého otce nastupuje na anglický trůn Eduard II. Ovšem místo aby se věnoval úředním záležitostem a sloužil lidu, jak to požaduje a vyžaduje Sněmovna lordů pod vedením rádce Mortimera, zabývá se mladý panovník výhradně záležitostmi svého srdce: hned po převzetí moci nechává přivést z vyhnanství Eduardova milence Gavestona, aby vyléčil královo zlomené srdce – k velké nelibosti nejen lordů, ale i jeho manželky Isabely.

Ta zuby nehty bojuje o své manželství, tedy i o svou moc, a společně s Mortimerem spřádá intriky, které vedou k utrpení, bojům a nakonec i k vraždě. V čele vlády nakonec sedí dítě. Při vší lásce se nakonec zase prosadí stávající sociální a vládní systém. 

Rakouský dramatik Ewald Palmetshofer vychází ze hry Christophera Marlowa Edward II. a nově přepisuje příběh odpadlického panovníka krále Eduarda II. Konflikty jednajících politických osobností přesouvá výhradně do soukromé sféry. Tady vzniká nové bitevní pole: touha a vášeň proti státu a kontrole, touha a osobní štěstí bojují proti odpovědnosti a mocenským zájmům.

Je i láska jen zboží, s kterým můžete handlovat, abyste dostali, co chcete?

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz