Ein Känguru und du

Titul v originále:

Autor: Ulrich Hub
Žánr: hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 1

Ulrich Hub (Německo)

EIN KÄNGURU UND DU (KLOKAN A TY)

3 m, 1 ž (4 herci)

bajka pro děti

Paša a Lucky jsou tygr a pardál a žijí v cirkuse, kde musí nacvičovat umělecké kousky a jsou odkázáni jeden na druhého. Jejich krotitel má třpytivý oblek a není ani ženatý ani single. Je tedy teplouš? To by tedy bylo... No a co. Tygr a pardál sice mají podezření, ale nevědí, co to vlastně znamená. Jednoho dne z cirkusu odejdou a cestou potkají frajera Djanga, klokana, co umí boxovat. Vyhraje každý zápas a nepotřebuje k tomu ani trenéra ani krotitele. Avšak Django obdivuje Pašu a Luckyho, protože ve svých cirkusových číslech spolupracují, kdežto on je pořád sám. Protože je opravdu teplouš. Jde o velmi důležité setkání…

Příběh o „teploušovi“, tedy o někom, s kým si děti nevědí rady. Používají řadu nadávek, avšak jejich význam nechápou. A předsudky vznikají právě proto, že nevíme, koho a proč vlastně odsuzujeme. Masírováni médii žijeme v mylných představách o „divných“ lidech a přitom o nich nic nevíme. Rozverná hra toto téma podává s nadhledem, humorem a veselými postavami tří zvířátek a jednoho člověka-krotitele. V cirkuse bylo vše přehlednější, opravdový svět skrývá mnoho neznámého a složitého. Žijeme jako zvířátka v cirkuse či zoo v izolaci a teprve když se rozhlédneme, máme na věci jiný názor.

Bajka měla premiéru 11.10.2014 v Stadttheater Ingolstadt, tato inscenace byla vybrána do dětské sekce soutěžní přehlídky nejlepších německojazyčných inscenací poslední sezóny Müllheimer Stücke 2015.

Již připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz