Electric Hills

Titul v originále: Electric Hills

Autor: Michael McLean
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Michael McLean (Velká Británie)

THE ELECTRIC HILLS (ELEKTRICKÉ KOPCE – ELEKTRIČTÍ HILLOVÉ)

2 m, 2 ž

Téměř osmnáctiletá černoška Kelisha žije se svým otcem Rickym, bývalou hudební hvězdou 80. let 20. století, a jeho bílou přítelkyní Joanne v bezútěšném Liverpoolu. Chystá se na univerzitu – když tu se najedou objevuje záhadný Richard. Z něj se vyklube nejen Rickyho bratr a někdejší hudební partner, ale i Kelishin biologický otec.

V průběhu několika dnů se odhalují a eskalují traumata, jež dřímají mnoho let pod povrchem: Joanne je traumatizovaná svou profesí prodavačky v supermarketu pro kutily, a tak začne usilovat o práci u nízkorozpočtové letecké společnosti až v dalekém Londýně, Kelisha překračuje hranici mezi dětstvím a dospělostí a Ricky, autor jediného hitu, zjišťuje, že dlouhodobě budované lži se stejně nakonec zhroutí.

Jakkoliv Richard zvíří rodinné vztahy, hra končí happyendem: rodinné vztahy, které autor evidentně chápe jako zcela esenciální, jsou sice otřeseny, ale nezničeny, naopak: potvrzeny.

Drama, jehož ambivalentní název (Hills jsou jednak bratři Hillové – Richard a Ricky -, zároveň také kopce nebo zenity, za nimiž se ocitla jejich „elektrická“ kariéra), se zabývá tématy rodiny, ambicí a nikdy neumírajícími sny a tužbami.

Hra byla poprvé uvedena v inscenovaném čtení na festivalu Everyword v Liverpoolu 25. května 2006 v režii Nicka Mosse (čtena byla v zápětí i v divadle Soho v Londýně). Premiéra uvedení hry se konala v divadle Everyman Liverpool Playhouse 9. března 2007.

Michael McLean pochází z Liverpoolu, narodil se roku 1980, Electric Hills je jeho debut.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz