Elephants

Titul v originále:

Autor: Rose Heiney
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 4

Rose Heiney(ová) (Velká Británie)

ELEPHANTS (SLONI)

3 m, 4 ž

temná rodinná komedie

Je 24. prosince a Sally a Richard se pečlivě chytají na Vánoce. Stromek je ozdobený, svařák bublá na plotně – a čeká se na hosty. S taškami darů se za dveřmi objevují rodinní přátelé – Valerie a Dick. Brzy doráží i dcera Daisy a Christopherova dívka Lizzy. Co vypadá jako nejkrásnější den v roce, však brzy začne ztrácet pozlátko a pomalu se mění v noční můru. U stromečku už s rodiči totiž nikdy nebude právě Christopher, který byl loni v bitce na ulici ubodán. Sally pěstuje historku o hrdinném synovi, který se snažil rozervat pouliční gangy a přišel o život, postupně se ukazuje, že situace byla mnohem složitější. Daisy se vrací z pobytu na psychiatrické klinice, Richard znovu propadl závislosti na alkoholu a Valerie s Dickem mají nejmíň ze všeho chuť trávit svátky s pološílenou rodinou. Dva sváteční dny nakonec všem pomohou nahlédnout sebe sama s odstupem a držet se při zemi -protože život jde dál.

Hra byla poprvé uvedena v londýnském divadle Hampstead Downstairs 11. prosince 2014

Rose Heineyová touto hrou na divadle debutovala, jinak se živí jako scénáristka a prozaička. V roce 2008 získala cenu pro Nejlepšího nového komediografa (4Talent Award for Best New Comedy Writer). První román The Days of Judy B vydala v roce 2008 a hned byl nominován na cenu Timesů The Times/South Bank Show Breakthrough Award. Píše pro televizi i rádio.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz