Emil und die Detektive

Titul v originále: Emil und die Detektive

Autor: Erich Kästner
Žánr: hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 5

Erich Kästner, Frank Panhans (Německo)

EMIL UND DIE DETEKTIVE (EMIL A DETEKTIVOVÉ)

5 m, 5 ž

dramatizace kultovního románu pro děti – s písněmi

Emil je obyčejný rošťák a uličník a žije na venkově. Jednoho dne smí sám vyrazit za babičkou do Berlína, čímž začíná jeho velké dobrodružství. Babička a sestřenice na něj čekají na nádraží ve Friedrichstraße. Jenže Emil nikde. A zatímco přemýšlejí, kde Emil vězí, pustil se mezitím akční hoch do nečekaného dobrodružství. Začal v neznámých ulicích Berlína pronásledovat zloděje svých peněz. Začíná být v cizím velkém městě bezradný, když tu potká nečekanou pomoc – Gustava a jeho partu... Příběh končí samozřejmě dobře, zloděj je dopaden a Emil se stává hrdinou.

Dramatizátorům se podařilo redukovat počet postav a soustředit se na Emilům dynamický příběh. Hru osvěžují rytmické písně, může být uváděna bez pauzy (délka cca 75 minut). Zůstává nicméně věrna stylu a jazyku E. Kästnera. Ideální pro rodinnou inscenaci pro děti od 6 let a jejich dospělé. Poprvé mohli diváci tuto adaptaci zhlédnout v roce 2008 v düsseldorfském divadle pro mládež Junges Schauspiel.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz