End of Longing

Titul v originále:

Autor: Matthew Perry
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Matthew Perry (Velká Británie)

THE END OF LONGING (KONEC TOUHY)

2 m, 2 ž

konverzační komedie

Hra, kterou napsal slavný hollywoodský herec Matthew Perry, je konverzační komedií na téma partnerských vztahů. Přivádí na jeviště čtveřici pozdních třicátníků, z nichž nejeden připomíná slavné postavy seriálu Přátelé. Hlavní postavu je sarkastický Jack, který má vždy připravenou nějakou kousavou hlášku. Jeho kamarád Jeffrey je zas trochu trouba, je ale aspoň vždy dobře naladěn. Jeffrey je akorát v nějak podivně nastaveném vztahu se sexy Stevie, jejíž kamarádka Staphanie se živí jako prostitutka. Půdorys konverzační komedie je vystaven od počátku v zásadě velmi čitelně, zajímavá je ale postava Jacka. Ten se potýká s alkoholovou závislostí, a ačkoli i ta je zpočátku podávána jako nějaká roztomilá zvláštnost, postupně se odkrývá její zhoubná a odporná povaha. I tak se ale jedná o velmi odlehčený žánr.

Hra měla premiéru v únoru 2016 v Playhouse Theatre na West End v Londýně. V květnu 2017 byla přenesena do The Lucille Lortel Theatre na Off-Broadway.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz