Eriopis - Medea's Survivor Daughter Tells All

Titul v originále: Eriopis - Medeian selviytyjätytär kertoo kaiken

Autor: E.L. Karhu
Žánr: hra, monodrama
Jazyk: angličtina, němčina, finština
Postavy: muži 2 ženy 2

ERIOPIS – MEDEA´S SURVIVOR DAUGHTER TELLS ALL (Eriopis – Médeina přeživší dcera vypráví vše)

1 ž / variabilní obsazení

Miluji vraha. Ale vrah nemiluje mě.

Mýtus o Médee fascinuje nejen divadlo po tisíciletí – básnivá dramatička E.L. Karhu (1982) přistupuje k mýtu z nového, překvapivého úhlu: z pohledu přeživší Eriopis, dcery nepřítomného otce Jasona a matky Medey, která ji zanedbávala. Poté, co její matka a bratři zmizí, musí Eriopis vše zvládat sama. Ale je vůbec schopná vyprávět svůj vlastní příběh, nebo to za ni řeknou ostatní? Média a televize žijí z tragédií svých vlastních příběhů, ale má Eriopis vůbec svůj vlastní hlas? Zneklidňující a hra plná vášní ukazuje věčné archetypy přežívající i v dnešním mediálním světě plném dalších podnětů. Je to poetické ponoření do mysli trpícího člověka.

Jsem sama na vzpomínání a sama na zapomínání. Jsem sama. Nikoho neznám. Jsem sama.

Působivá hra byla uvedena v Schauspiel Leipizig v roce 2020, díky inscenaci v divadle Q-Teatteri v Helsinkách v březnu 2022 byla vyhlášená nejlepší finskou hrou roku 2022.

Máme k dispozici i německý překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz