Ernest Shackleton Loves Me

Titul v originále:

Autor: Joe DiPietro
Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Joe DiPietro (USA)

ERNEST SHACKLETON LOVES ME (ERNEST SHACKLETON MĚ MILUJE)

1 m, 1 ž

komorní muzikál

český překlad se připravuje

Spánkově deprivovaná, životem strhaná matka plačícího novorozence je na nohou už 36 hodin v kuse. Otec jejího dítěte je pitomec a navíc ji zřejmě opustil. Kromě toho je hudební skladatelka, která se živí tvorbou hudebních instalací. Není lehké skloubit kariéru a rodinu, a tak se rozhodne zapsat do videoseznamky. Rozhodně ale nečeká, že jí odpoví Sir Ernest Shackleton (polárník žijící mezi lety 1874-1922). Skutečný muž a pravá láska, která k ní vchází – jak se na polárníka sluší – skrze ledničku.

Vtipná a něžná lovestory pro dva herce je tou nejúspornější verzí muzikálu. Nechybí jí notná dávka nadsázky, suchého humoru a životní ironie. Zároveň hra pracuje se skutečným (a fascinujícím) příběhem jedné transantarktické výpravy.

Hra vyhrála cenu za nejlepší off broadwayský muzikál roku 2017. Muzikál měl premiéru 7. května 2017 v Tony Kiser Theatre, Off Broadway, NY.

Řadu hudebních ukázek z původní inscenace naleznete na YouTube.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz