Erotikon doktora Š.

Titul v originále: Erotikon doktora Š.

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 4

Tomáš Syrovátka

EROTIKON DOKTORA Š.

4 m, 4 ž

komedie o třech dveřích a dvou dokonaných aktech

Hra vychází z půdorysu klasické frašky – tzv. „dveřovky“. Můžete se těšit na pokoj, do něhož lze třemi dveřmi vstoupit a nebo rychle zmizet, je-li toho třeba – což je docela často. Obyvatel bytu má totiž dar padat do složitých situací. Do života i obydlí doktora Š. vstupují tři ženy současně, jedna z nich je navíc provdaná za doktorova přítele. V tomto bláznivém kolotoči je dost těžké zůstat sám sebou, téměř nemožné je v něm literárně tvořit. Doktor Š. chce totiž o svém utrpení se ženami napsat divadelní hru. Možnost soustředění je ovšem v Čechách tradičně ztížená, jak věděl i jeden z nejslavnějších českých kritiků F. X. Šalda. Právě jeho mnohdy kuriózním životem je Erotikon volně inspirován. Na pozadí osudu „doktora Š.“ nabízí hra příběh bytostně český a nadčasový, místy až nepříjemně aktuální…

Inscenace vznikla v jubilejní sezóně, 130 let od slavnostního otevření Šaldova divadla – premiéru tam měla v říjnu 2013.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz