Es war einmal ein Bahnhof

Titul v originále: Es war einmal ein Bahnhof

Autor: Jacques Deval, Helmut Peschina
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 8 ženy 9

Jacques DEVAL a Helmut PESCHINA
ES WAR EINMAL EIN BAHNHOF (Bylo jednou jedno nádraží)

9 žen, 8 mužů

Na trase Paříž-Marseille leží malé nádraží v Couvize, které ztrácí na významu. Zastavují tu už jen některé vlaky a to jen ty nejméně důležité. Tousselin - přednosta stanice, je z toho opravdu zoufalý. Méně pak už nájemkyně bufetu - Noemi. Musela se smířit s řadou věcí, jako děvčátko byla zamilovaná do svého nadaného učitele klavíru Erica Igunesca, od nějž ji rodiče odloučili - nyní je Eric známý klavírista a Noemi poslouchá jeho vystoupení v rádiu. Odile, drobná servírka, kterou všichni kvůli její naivitě v dobrém přezdívají Sněhurka, sní o princi, který si pro ni jednoho dne přijede, a mladá trafikantka Yvonne zase denně vyhlíží svého postilióna, který Couvize projíždí s expresem.

Jednou jsou kvůli opravám na trati nuceny v Couvize zastavit hned dva expresy. Tousselin se oblékne svou nejlepší uniformu. Z pařížského vlaku vystoupí Eric Igunesco a odebere se do bufetu. Popravčí z Paříže studuje v nádražním lokálu nějaký složitý případ, zatímco se za něj modlí matka představená. Helene Querrien cestuje s kuplířkou Mme Salviatti, která jí slíbila závratnou filmovou kariéru. Inspektor Louvet si podvodně získal důvěru malého gaunera Georgese Dalou, který se před Helene chvástá obrovským dědictvím. Mouries, obchodník s bezcennou bižuterií, si plánuje malé dobrodružství s Odile, která si už balí kufry. Mladá hezká Wanda Zilahy neustále okupuje telefon, zdá se, že se pokouší vysvobodit svého milence z intrik jakési milostné a drogové aféry.

Tyto a ještě mnoho dalších příhod se skrývá v bulvární hře Jacquese Devala, jejíž napínavý děj upravil Helmut Peschina.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz