Eto vsje ona

Titul v originále:

Autor: Andrej Ivanov
Žánr: komorní drama
Jazyk: ruština
Postavy: muži 1 ženy 1

Andrej Ivanov (Rusko)

TO VŠECHNO ONA (ETO VSJE ONA)

přeložila Marcela Magdová

1 m, 1 ž

komorní drama

Patologie lásky v současném světě. Patologie citů v kontextu současného technického pokroku.

Nedávná smrt otce ještě více ochladila vztah mezi matkou a jejím pubertálním synem. Ignorace a naprostá nekomunikace mezi dvěma osamělými dovede ženu k extrémní pedagogické metodě. Zaregistruje se pod smyšleným jménem Toffee na sociální síť, kde se spřátelí se svým synem, vystupujícím pod přezdívkou Taurský krkavec. Virtuální svět oba sblíží, ovšem jen do té doby než se Taurský krkavec do Toffee skutečně zamiluje.

Komorní drama mladého ruského (v Bělorusku žijícího) autora, které přináší zásadní příležitost herečce středního věku a jejímu o generaci mladšímu kolegovi, je především vyspělým „modelovým“ textem, otevřeným různým inscenačním podobám a interpretacím. Dotýká se palčivého problému hranice virtuálního a reálného světa i generační konfrontace.

Andrej Ivanov (1984) je dramatik, scénárista a režisér. Narodil se v Blagověščensku v Amurské oblasti. Nyní žije v Minsku. Ukončil filozofickou fakultu Brestské státní univerzity A. S. Puškina a scenáristiku v Minské filmové škole. Za diplomový scénář Šachid získal respektované ocenění VII. Mezinárodního Kazaňského festivalu muslimský film. Je režisérem několika hudebních klipů a krátkometrážního filmu Strašidelný dům, který získal první místo pražského festivalu Kolorit fest v roce 2013. Hra To všechno ona poprvé zazněla v rámci 11. ročníku mezinárodní dramatické soutěže Euroasie 2013 a v rámci základního programu scénických čtení soutěže mladé dramatiky Ljubimovka 2013. Od té doby byla již dvakrát inscenována v ruských divadlech. Světovou premiéru měla v únoru 2014 v Norylském divadle v asijské části Ruska. Česká premiéra proběhla v lednu 2015 v divadle H2O v podání divadla OLDStars.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz