europa verteidigen

Titul v originále: europa verteidigen

Autor: Konstantin Küspert
Žánr: hra politická
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Konstantin Küspert (Německo)

EUROPA VERTEIDIGEN (HÁJIT EVROPU / OBRANA EVROPY)

5 m / variabilní obsazení, nejméně 5 herců

politická revue


Seznamte se Jonathanem, Aishou, Olivierem, Heinrichem a Konstantinem. Společného nemají skoro nic, tedy kromě jednoho: všichni jsou občany Evropské unie. A uvědomují si, že tato politická organizace, jež po válce znamenala naději pro tolik lidí, se ocitla na rozcestí. Vyjadřují se proto ke kladům a záporům EU a snaží se nabídnout konstruktivní řešení, jak s ní v dnešní převratné době naložit. Autor tyto politicky zatěžkané monology odlehčuje humorně pojatými scénami z evropské historie, na jeviště tak přivede nejen vojáky z druhé světové války, ale také Vikingy či římské legionáře. Nabídne také vizi z blízké budoucnosti a ani u mýtických kořenů se nezastaví: celou hrou se proplétá příběh krásné princezny Europy, matky všech Evropanů. Küspertova politická revue vytváří překvapivé paralely mezi stěžejními událostmi starého kontinentu, a odráží tak palčivou potřebu diskuze o problémech současné Evropy.

Premiéra hry proběhla 9. 10. 2016 v ETA Hoffmann Theater Bamberg. Hra vyhrála v roce 2017 diváckou cenu na festivalu Mülheimer Theatertage.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz