Falling

Titul v originále: Räjähdysvaara

Autor: Elisa Salo
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Elisa Salo (Finsko)

RÄJÄHDYSVAARA / FALLING (HLAVOU DOLŮ)

5-8 herců (minimálně 3 m, 2 ž)

Finská hra o současných teenagerech, kteří žijí ve virtuálním světě tak intenzivně, až si ruinují život normální.

Hlavní hrdinka Elena žije se svojí matkou, zacyklenou ve vzpomínkách na svou rodnou zemi – přehlédne totiž, že její dcera trpí bulimií. Elena nachází cestu k sebevědomí ve světě on-line počítačové hry zvané „Zahrada“, v ní se vlastně nehraje v pravém slova smyslu, spíš se hraje na – v tomto případě - lepší/šťastnější osobnost. Odlišit pozérskou emo-polohu puberťáka a skutečně alarmující deprese nedokážou ani dotazníky výchovného poradce, Elena se tak ocitá na hraně života. Teprve v nemocnici její matka pochopí situaci, navíc se s ní usmíří její nejlepší kamarádka a má i příslib lásky.

Text se odehrává jednak ve vzrušujícím cyber-světě přezdívek a lákavých perspektiv, kde se dá i létat, a zároveň v banální realitě, která ovšem umí být stejně neuvěřitelná – ve své pitomosti. Příběh o tom, že svět teenagerů je pořád stejně komplikovaný. Hra byla poprvé uvedena v divadle Ahaa 26. ledna 2007.

Máme k dispozici překlad do angličtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz