Family of Mann

Titul v originále: Family of Mann

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Theresa Rebeck(ová) (USA)
THE FAMILY OF MANN

4 m, 3 ž

Hra je současným příběhem mladé spisovatelky, která vyměnila akademickou dráhu za práci scénáristky televizního seriálu. Přestěhuje se za prací do Los Angeles a seznamuje se s novým prostředím televizního průmyslu. Ve skupině se třemi dalšími scénáristy vymýšlí scény do rodinného sitcomu, o finální verzi pak rozhoduje producent Ed. Belinda, nadšená výší svého platu proniká do zákulisních vztahů, sbližuje se s jedním ze spoluscénáristů, Renem, a pracuje téměř nonstop.

Nejblíž má nakonec k asistentce Claře, která si tu musí všechno nechat líbit. Belinda zažívá zklamání z práce. Sitcom je nepřetržitým řetězem trapných výstupů bez vtipu a fantazie. Zklamaná je i z lidí, kteří tu pracují. Všichni se snaží zavděčit Edovi a udržet si své místo. Claře narostou andělská křídla, znechucená urážkami opouští práci i město a odchází. Poté co Belinda otevřeně vyjádří svůj nesouhlas s Edem, dostává na hodinu výpověď.

Hra začíná jako komedie, střídají se scény Belindina příběhu se scénami ze sitcomu, který píše. Paroduje svět televize s jeho typickými postavami. Postupně převažuje tón deziluze z továrny na zábavu podložený autorčinou životní zkušeností s prací v tomto prostředí.

jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz