Fantastic Mr. Fox

Titul v originále: Fantastic Mr. Fox

Autor: David Wood
Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 6

Roald Dahl - David Wood (Velká Británie)
FANTASTIC MR. FOX (SKVĚLÝ PAN LIŠÁK)
dramatizace

6 m, 6 ž (hra počítá s možným zapojením dětských herců)

Svižný příběh pro dětské publikum předškolního a nižšího školního věku. Zkušený autor, který se tvorbě pro děti věnuje několik desetiletí, si vybral jednoduchý, srozumitelný příběh. Text hry je doplněn přesným popisem světelných a zvukových akcí a seznamem rekvizit.

Jezevec na lesní hostině ostatním zvířatům vypráví příběh, který této slavnosti pod širým nebem předcházel. Pan Lišák, známý svou chytrostí a obratností, zásoboval svoji rodinu čerstvou drůbeží od farmářů Bunce, Bogise a Beana. Vždy si bral jen tolik, kolik potřebuje. Přesto za čas sedlákům došla trpělivost a rozhodli se Lišáka zastřelit. Jako střelci byli neúspěšní, tak chtějí pana Lišáka vykopat z jeho nory. Ale pan Lišák se s celou svojí rodinou zakope co nejhlouběji, takže i když sedláci rozkopali půl kopce, k Lišákům se stejně nedostali. Rozhodnou se tedy Lišáky vyhladovět. Pan Lišák však na ně nečeká a zatímco sedláci nocují v lese, krade z jejich dvorů ty nejlepší kousky. Po čase však za Lišákem přijdou ostatní zvířata, protože se hon na lišku dotýká jejich životů. Všichni hladovějí, protože sedláci střílejí v lese po všem, co se jen pohne. Proto Lišák vezme na lov i ostatní, se všemi se rozdělí rovným dílem a hloupým sedlákům pod nosem si zvířata uspořádají královskou hostinu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz