Fatal Attraction

Titul v originále: Fatal Attraction

Autor: James Dearden
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

James Dearden (Velká Británie)

FATAL ATTRACTION

(Osudová přitažlivost)

3 m, 2 ž

Adaptace stejnojmenného původního filmového scénáře. Slavný příběh o posedlosti a pomstě – náhodné setkání v baru se může rychle pro úspěšného newyorského právníka Dana Gallaghera a jeho rodinu stát noční můrou. Alex Forrestová odmítá zapomenout na společný víkend lásky a začne Dana i jeho rodinu nevybíravě pronásledovat. (Slavnými protagonisty filmu byli Michael Douglas a Glen Closeová.)

Rozdíl oproti filmové verzi je v tom, že James Dearden, autor filmového scénáře, využil možnosti vrátit se nejen k textu, ale hlavně k původnímu záměru: hlavní hrdinka Alex sice nemá daleko k psychóze, ale zároveň je i výrazně tragickou postavou – je unavená z několika milostných zklamání a ze života svobodné ženy, která má náročné povolání a žije v bezohledném New Yorku. Základní linie příběhu se nemění, ale do textu se vrátila dvojznačnost, postavy dostávají další rozměr, nikdo není jenom černý nebo jenom bílý.

Premiéra v londýnském Theatre Royal 13.4.2014

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz