Fernando Krapp mi napsal dopis

Titul v originále: Fernando Krapp hat mir diesen Brief geschrieben

Žánr: hra
Překladatel: Ondřej Černý
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 1

Tankred Dorst (Německo)

FERNANDO KRAPP MI NAPSAL DOPIS (FERNANDO KRAPP HAT MIR DIESEN BRIEF GESCHRIEBEN)

přeložil Ondřej Černý

5 m, 1 ž

Ani manželství nejbohatšího muže a nejkrásnější ženy ve městě nemusí být zákonitě šťastné. Fernando Krapp je přesvědčen, že jej musí každá milovat a být s ním šťastná, on však lásku sám nikomu vyznávat nehodlá. Hrdá Julie naopak touží po velkých romantických gestech a tráví mnoho času v hovoru o citech s empatickým hrabětem Bordavellou.

Německý autor Tankred Dorst ve své hře z roku 1992 na vzorovém milostném trojúhelníku zkoumá a analyzuje samu podstatu lásky – kde se bere? Čím se živí? Dá se jí vůbec věřit? Není láska spíš nemoc? Milujeme opravdu druhého nebo svou představu o něm? Opulentní milostné drama u kuchyňského ostrůvku.

Česká, resp. ještě československá premiéra proběhla v listopadu 1992 v Labyrintu - uměleckém centru na levém břehu vltavském v Praze, obnovená premiéra pak v Divadle na Zábradlí v režii Petra Lébla v září 1993.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz