Fisch um Fisch

Titul v originále: Fisch um Fisch

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 1

Roland Schimmelpfennig
Fisch um Fisch (Jedna ryba za rybou)
1ž, 3m

Jde o hru plnou hádanek a stop, které nevedou k žádnému cíli. Objevují se zde objekty jako čepice, nůž, židle, klíč a láhev, které mají tajemné symbolické významy. Hra nemá jasný děj, ale sérii volně navazujících obrazů. Děvče nachází různé věci. Chlapec některé z nich bere s sebou na ryby - klíč na zabíjení ryb, židli, aby si s ní vysekal otvor do ledu. Děvče vyleze oknem z kuchyně ven a leze po skalnatých útesech. Mladý muž přichází a zase odchází skrze neviditelné dveře. Starý muž sedí v boudě a nic nevidí. Objeví se cizinec, který se potká s děvčetem. Děvče s ním chce tančit, ale on odchází. Na závěr se objeví znovu a zase mizí. Mezi jednotlivými postavami se odehrávají dialogy plné tajemna a symbolů. A znovu a znovu je řeč o rybách a rybaření. Mladý muž donese rybu, kterou si trojice uvaří. Všichni se shodují na tom, že ocas je lahodná část ryby, ale břicho a hlava také.

Tato hra získala v roce 1997 cenu Else-Lasker-Schüler. Jde o první autorův divadelní text, jehož premiéra se odehrála ve státním divadle v Mainzu v roce 1999.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz