Five Blue Haired Ladies Sitting on a Green Park Bench

Titul v originále:

Autor: John A. Penzotti
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 4

John A. Penzotti (USA)

FIVE BLUE HAIRED LADIES SITTING ON A GREEN PARK BENCH

(PĚT MODROVLASÝCH DAM NA LAVIČCE V PARKU)

komedie

4 m, 6 ž

Několikanásobná matka Anna, bezdětná bohatá vdova Eva, „stará panna“ Rose, rozvedená Gladys a džezová zpěvačka La La měly před sedmi měsíci, kdy se seznámily, společné jen dvě věci: lavičku v parku a valnou část života za sebou. Díky láskyplnému a někdy i bolestnému vzpomínání na ty, kdo již odešli, pozorování života kolem sebe a společnému smíchu si zachovaly vskutku mladou mysl. Sdílená duševní síla, moudrost a vtip každou z nich bezděčně připravuje na den, kdy svou lavičku opustí možná navždy. Když se ve druhém aktu postupně setkávají v nebi, jejich příběhy mohou, díky přítomnosti jejich drahých zesnulých, pokračovat. Hra, kterou kritici nazvali „Sexem ve městě na geriavitu“, vtipně komentuje i dnešní bláznivý svět.

Původně aktovka byla poprvé uvedena v r.2001 v newyorském Harold Clurman Theater. Po velkém úspěchu ji autor v r.2003 rozšířil na celovečerní hru, která si po premiéře v Theatre Royal v severoanglickém Lincolnu našla cestu na mnohá světová jeviště.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz