Fleisch

Titul v originále: Fleisch

Autor: Florian Scheibe
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

FLEISCH (Maso)

komedie

Dva páry - dlouholetí přátelé, čtyři burgery a hrst temných tajemství: večeře, po které nezůstane nic jako dřív.

Sven a Laura pozvali Marii a Nielse na večeři, tentokrát je čekají chutné burgery z grilu, podle Svena jsou „nejlepší na světě". Jenže Marie a Niels nevědí jednu důležitou věc: jde o „čisté maso", doslova vypěstované v laboratoři, což v Evropě zatím není povoleno. Jídlo má být experimentem - budou Marie a Niels schopni rozpoznat rozdíl ve druhu masa?

Burgery mají velký úspěch, nicméně situace se zkomplikuje, když Sven a Laura prozradí původ masa. Marie, která je v jedenáctém týdnu těhotenství, se bojí, že by laboratorní maso mohlo poškodit její dítě. Dojde k prudké hádce a na povrch začnou postupně vyplouvat nejrůznější dobře střežená tajemství. A když se večer konečně nachýlí ke konci, nic už není jako dřív.

Kousavá komedie překypuje vtipnými dialogy, hláškami a překvapivými zvraty a ukazuje s rozvernou ironií scény ze života ekologicky uvědomělých měšťanských třicátníků. Navzdory názvu si tuto komedii užili masožravci i vegani, a to nejen na její premiéře v září 2023 v divadle Kleines Theater Bad Godesberg.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz