Fletsch - Saturday Bite Fever

Titul v originále: Fletsch - Saturday Bite Fever

Autor: Marc Schubring, Holger Hauer, Wolfgang Adenberg
Žánr: muzikál
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Marc Schubring, Holger Hauer, Wolfgang Adenberg (Německo)
FLETSCH - SATURDAY BITE FEVER (VYCEŇ TESÁKY - HOREČKA SOBOTNÍHO KOUSNUTÍ)
3 m, 2 ž
Původní muzikál - vlkodlačí burleska

Jde o vtipný muzikál využívající a parodující klišé hororů a detektivek na téma vlkodlaci stejně jako velkého muzikálového světa, např. Fantóma opery. Jak již titul napovídá, hudebně autoři vycházejí z diska konce 70. let, ale využívají i jazz a blues. Bezstarostný satirický muzikál je plný ironie, je i po vzoru kabaretů dostatečně cynický - v tom vynikají především texty písní, ale také břitké dialogy plné slovních hříček a narážek.
Hlavní postavou je zaměstnanec pojišťovny, nesmělý Stanley, který je vášnivě, ale beznadějně zamilovaný do své sekretářky Daisy. Vše se změní, jak už to bývá, náhodou - přesvědčeného vegetariána Stanleyho náhodou kousne vlkodlak (vlastně vlkodlačka) Esther a on sám se tak promění ve vlkodlaka: na hrudi mu vyraší srst, stane se mohutnějším a sebejistějším a Daisy o něj začne mít konečně zájem. Problémem je ovšem Stanleyho otec, bývalý lovec divoké zvěře v důchodu, ve kterém se probudí starý lovecký instinkt a jehož cílem je, aby mu na zdi visela jako trofej hlava vlastního syna. Také Esther začíná mít na nového vlkodlaka nebezpečné nároky... Situace se komplikuje, lásce není souzeno jít rovnou cestou. Konec nepostrádá černý humor - když se již Stanleymu podaří uvyknout nové identitě, vynořuje se náhle jeho otec - a syna zastřelí. Na Stanleyho pohřbu se však situace ještě jednou obrátí - z rakve vylézá Stanley a společně s Daisy, která je již také vlkodlakem, se zakousnou do otce. Otec klesá do invalidního vozíku a dvojice vyje na Měsíc...
Autoři mají s muzikály bohaté zkušenosti (M. Schubring pracuje také v New Yorku, H. Hauer je herec, režisér a překladatel, účinkoval např. v muzikálech Jesus Christ Superstar či The Rocky Horror Show, autor textů písní Adenberg je známý muzikálový textař). Muzikál měl premiéru v prosinci 1993 v Saarländisches Staatstheater Saabrücken a od té doby se již dočkal v Německu mnoha uvedení.

Připravujeme překlad do češtiny.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz