Four of Us

Titul v originále: Four of Us

Autor: Itamar Moses
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

Itamar Moses (USA)

THE FOUR OF US (ČTYŘI Z NÁS)

2 m

Co se odehraje v jednom přátelství během deseti let? A - jak praví slogan americké premiéry - co znamená trocha toho úspěchu mezi přáteli?

Dva kamarádi, David a Benjamin, se scházejí na večeři. Postupně se dozvídáme, že Benjamin vydal svůj první román, a tak se slaví. V následujících scénách autor putuje po časové ose zpět, aby nám odhalil klíčové okamžiky jejich přátelství, a hlavně životní sny a plány. David je dramatik, Benjamin prozaik - v sedmnácti je dohromady svádí jejich společný zájem o hudbu, o deset let později nad večeří sedí dva dospělí muži, jeden na úspěch stále čeká, druhý ho právě dosáhl. V jednotlivých pohledech do minulosti vidíme vývoj jejich vztahu i jejich kariérního postupu, jejich osobní a milostný život, vzájemnou žárlivost, promarněné i proměněné šance.

Dobře vystavěná konverzační psychologická hra s komickými momenty. Byla poprvé uvedena v San Diegu v divadle Old Globe v režii Pam MacKinnon v únoru 2007.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz