Fragments

Titul v originále:

Autor: Laura Lomas
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Laura Lomas (Velká Británie)

FRAGMENTS (FRAGMENTY)

3 m, 3 ž

Meteority se objevují mnohem častěji, než si myslíme, ale jen málo z nich se dostane až k Zemi. Letí k nám rychlostí 40 000 mil za hodinu a v momentě, kdy se přiblíží, shoří. Fragmenty hmoty se odštěpí a při oddělení explodují. Občas se tyto velké nebeské události střetávají s každodenním životem.
V této původní divadelní hře se čtyři neznámí lidé vydávají do Severovýchodního Yorkshiru pozorovat meteorický roj, který byl předpovězen. Katarzyna právě zjistila, že její bankovní účet někdo vybral, a tak nebude moct přivézt svou mladší sestru z Polska. Jamieho právě propustili z vězení a nyní ho sužují myšlenky na dům jeho mrtvé matky, který je třeba vyklidit. Michael jede zpět na místo, kde si se svou nyní již zesnulou dcerou užívali letní prázdniny. Patnáctiletý Aaron věří, že se setká s otcem, který ho opustil, aby společně pozorovali pád meteoritů.

Fragmenty je svěží a laskavé drama kombinující všednodenní problémy s podívanou mezihvězdného prostoru.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz