Frank and Percy

Titul v originále: Frank and Percy

Autor: Ben Weatherill
Žánr: komedie, tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

FRANK AND PERCY (Frank a Percy)

komedie

Tihle dva se potkali na lavičce v parku. Oba jsou osamělí, jedinými společníky jsou jim jejich psi. Oběma už je přes sedmdesát a myšlenky na nemoci a smrti jsou v jejich světě neustále přítomny, stejně jako vzpomínky na slavnější období jejich životů. To ale neznamená, že je opustily všechny síly, intelekt a ambice, ani libido.

Frank je ovdovělý učitel dějepisu. Percy sociolog, stále aktivní, a právě dokončuje knihu. Oba jsou inteligentní a jejich rozhovory mají vtip a jiskru. Jiskra nakonec skutečně přeskočí, takže Franka v pozdním věku čeká coming out a první pride parade.

Milenecký vztah dvou starých mužů autor zachycuje a pojmenovává velmi konkrétně (včetně ostychu před prvním sexem, nebo hysterických hádek a uražených rozchodů), nicméně diskrétně. Autorovi se jednak podařilo najít téma, které je naprosto neotřelé a přitom zcela relevantní, jednak vytvořit jedinečnou hereckou výzvu pro dva výjimečné zralé herce.

Text byl s úspěchem uveden v červnu 2023 divadlem Royal Windsor, a to v hvězdném obsazení s Ianem Mc Kellenem a Rogerem Allamem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz