Frauensache

Titul v originále: Frauensache

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 6

Ženská lékařka Beate by ráda šla do důchodu a hledá pro svou ordinaci v malém městě svou zástupkyni. To se jí nedaří, najít vhodnou adeptku není snadné, zájem o místo je mizivý. Nicméně nakonec se přihlásí mladá Hana – na první pohled vypadá, že přesně odpovídá Beatiným představám: angažovaná, sebejistá, přátelská, otevřená a plná ideálů.

Hana se ovšem nečekaně vmísí do pohovoru o umělém přerušení těhotenství a je zásadně proti potratu. Její lékařské názory jsou diametrálně odlišné od Beatiných – ta zažila volnomyšlenkářská 60. léta. Oproti ní má Hana spíše pravicové a konzervativní názory. Situace se začne vyhrocovat, Hana spojí své síly s pravicovými občanskými iniciativami a rozeběhne se špinavá kampaň proti Beatě a její ordinaci. A maloměstská atmosféra se rázem stane výbušnou – případ ordinace a potratu se stane roznětkou pro nesmiřitelný boj dvou skupin občanů.  

Hra řeší palčivá témata dnešní společnosti, která se začíná potýkat s neokonzervativními postoji, v nichž je na prvním místě žena - matka, rodina a vlast. Hra nabízí šest ženských postav různých charakterů a pouští se do analýzy současných nálad v naší západní společnosti. Jde o agilní, politické divadlo, s příměsí ironie a humoru.

Hra byla uvedena v listopadu 2019 v Staatstheater Karlsruhe.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz