Fremde Verwandte

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

René Heinersdorff (Německo)

FREMDE VERWANDTE (CIZÍ PŘÍBUZNÍ)

3 m, 3 ž

kabaretní komedie

Inteligentní komedie na kabaretní úrovni o stárnutí a hledání vhodného partnera. Pokud je syn starší než jeho (nevlastní) matka a milenec mladší než dcera, může se přihodit, že bratr je považován za vnuka otce a sestra za babičku syna. Ale naštěstí je tu ještě „životní poradce“ se státním certifikátem, Kai, který se v tomto postmoderním vztahovém zmatku s přehledem pohybuje – anebo taky ne?

Heinz je již prošedivělý a jeho čtyřletý syn umí s Iphonem lépe než jeho otec, Marita opouští svého o dvacet let mladšího milence, protože je na ni ve svých třiapadesáti moc starý. Nicole si připadá se svými devětačtyřiceti kily moc tlustá a Soňa učí ve školce a chce najednou dítě. Každý za sebe a přece všichni spolu – takový je základ bláznivého příběhu.

Šestice postav stojí před bodem zlomu svého života a ptá se jak dál. V bizarních situacích se vynořují lidské slabosti, polopravdy, podvádění, postavy se ženou za štěstím a sarkasticky reagují, probíhají rozchody a vyměňují se pleny…

Komedie s hořkými pointami byla poprvé uvedena v düsseldorfském Theater an der Kö v únoru 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz