Freud´s Last Session

Titul v originále: Freud´s Last Session

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

Mark St Germain (USA)

POSLEDNÍ SEZENÍ U DR. FREUDA (FREUD´S LAST SESSION)

přeložila Jitka Sloupová

2 m

Hrdinou nové hry Marka St. Germaina je legendární psychiatr Dr. Sigmund Freud, který do svého domu v Londýně pozve vycházející akademickou hvězdu (a budoucího klasiky fantasy literatury) C.S. Lewise. Lewis se obává, že si ho Freud zve na kobereček za to, že Freuda satiricky zobrazil ve své nedávné knize, brzy si však uvědomí, že Freud má na srdci mnohem důležitější věci. V den, kdy Británie vstupuje do druhé světové války, se spolu Freud a Lewis přou o Boží existenci, povahu lásky, sexu a smysl života, a to jen dva týdny předtím, než se těžce nemocný Freud rozhodne ten svůj ukončit.

Hra měla premiéru v létě 2009 v Barrington Stage Company, od července 2010 se hraje s velkým úspěchem v off-broadwayském Marjorie S. Deane Little Theatre. U nás hru uvedlo Divadlo v Řeznické v březnu 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz