Frühstück bei Kellermanns

Titul v originále: Frühstück bei Kellermanns

Autor: Ursula Haucke
Žánr: komorní drama
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 1

Ursula Haucke(ová) (Německo)

FRÜHSTÜCK BEI KELLERMANNS (SNÍDANĚ U KELLERMANNŮ)

1 m, 1 ž

Nedělní ráno v kuchyni u Lotty a Rudiho Kellermannových, snídaně je připravena na bezchybně prostřeném stole. Káva je horká a silná, vajíčko má správnou konzistenci, ani moc měkké, ani moc tvrdé. Příjemné a pohodové snídani v rodinném kruhu nestojí nic v cestě. Jenomže jedno místo zůstalo prázdné - dcera Bärbel se nevrátila na noc domů. Zdánlivá maličkost rozpoutá hádku. Manželé zjišťují, že dítě opouští rodinné hnízdo, a snaží se s tím vyrovnat, matka lépe, otec hůře. Navzájem se obviňují z malicherností a výchovných neúspěchů, na povrch vyplouvají nevyřešené problémy jejich společného soužití...

Hra vtipně a sakrasticky popisuje scény ze života stárnoucích manželů, kteří si musejí zvykat na skutečnost, že zůstávají spolu v domácnosti sami. Byla poprvé uvedena v Berlíně v roce 1982.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz