Fuck the Polar Bears

Titul v originále:

Autor: Tanya Ronder
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Tanya Ronder (Velká Británie)

FUCK THE POLAR BEARS (AŤ SI LEDNÍ MEDVĚDI NASEROU)

3 m, 2 ž

satirická komedie

Komedie o ambiciózním konzumu a environmentalistickém dvojím měřítku.

Hra se odehrává na severu Londýna ve vstupní hale honosného domu, který patří Gordonovi a Sereně – dvěma racionálním lidem, kteří přišli k penězům. Gorgon je ředitel odboru komunikace ve velké energetické firmě a - zatímco se strachuje o osud ztraceného plyšového ledního medvídka dcery Rachel - pracuje na projektu, který zničí živočišnou diverzitu na zemi. Gordon sice prohlašuje, že vůbec není ve stresu, ve skutečnosti je ale vystaven problémům na mnoha úrovních. V práci mu nabídnou povýšení na pozici výkonného ředitele se státním povolením k provádění škodlivého frakování půdy. Doma zas Serena otevřeně hovoří o tom, že není šťastná. Mezi tím vším se Gordonův bratr Clarence – malíř pokojů – chová jako ztělesněná výčitka. A k tomu všemu se ukáže, že islandská au pair Brunhilde je militantní ochránkyně přírody.

Gordon se Serenou tak nakonec začnou uvažovat nad tím, jestli existuje alternativa k jejich životu plnému konzumu a zamýšlejí se nad budoucností, která čeká jejich dceru.

Hra měla premiéru v londýnském Bush Theatre 11. září 2015 v režii Caroline Byrne.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz