Funny Business

Titul v originále:

Autor: Derek Benfield
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 2

Derek Benfield (Velká Británie)

FUNNY BUSINESS (KRÁLOVSTVÍ ZA POSTEL)

4 m, 2 ž

komedie – fraška

Jedna z posledních frašek oblíbeného herce a dramatika D. Benfielda (1926-2009) zavádí diváky do téhož zapomenutého hotýlku, který se stal již dějištěm jeho úspěšného kusu Techtle mechtle (v repertoáru Divadla na Fidlovačce), a jenž opět dočasně spravuje potměšilý „výkonný ředitel“ Ferris.

Toto oblíbené rejdiště nevěrných mileneckých párků si tentokrát zvolí za útočiště Henry a Judy. To, že se v hotýlku objeví nešťastnu náhodou i Judyin manžel Edgar, jaksi patří k žánru, horší jsou však okolnosti: v hotelu se jaksi „zapomněl“ sklerotický pan Johnson, který se měl už dávno vystěhovat, a tak musí Ferris neustále řešit v nových a nových konfiguracích, jak ve zcela plném hotelu ubytovat milence i manžela, pana Johnsona a atraktivní emancipovanou Angelu. Ta je zřejmě očekávanou novinářkou, která má inkognito sbírat materiál pro recenzi hotelu v nedělní příloze. Nebo není? Komu tedy přidělit to nejlepší „líbánkové apartmá“, aby zamhouřil oči? A proč před Angelou s hrůzou prchá zrovna Edgar? Situační fraška v nejlepší britské tradici měla premiéru v The Mill at Sonning Dinner Theatre v Readingu v červnu 2002.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz