Fusekle, opus 124

Titul v originále: Les Chaussettes, opus 124

Autor: Daniel Colas
Žánr: tragikomedie
Překladatel: Julek Neumann
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2

Daniel Colas (Francie)

FUSEKLE OP. 124 (LES CHAUSSETTES OPUS 124)

2 m

tragikomedie

Diskrétní a přemýšlivý Verdier nabídl výbušnému extrovertovi Brémontovi práci na společném divadelním projektu: má to být pásmo veršů francouzských symbolistických básníků, předváděných jako klauniáda. A tak se dvě kdysi slavné hvězdy jeviště i filmu sejdou na zkušebně. Ale jejich spolupráce se rychle změní v konfrontaci: děravé ponožky sehrají roli doutnáku u sudu se střelným prachem. Podaří se jim překonat vzájemné nepochopení? A přijde mýtický Hernandez, který má údajně celý projekt produkovat? Lehký, brilantní dialog a přesvědčivě odpozorované situace dělají z této tragikomedie nejen o hercích a zkoušení skvělou divadelní příležitost pro dva zkušené herce.

Fusekle op. 124 mapuje v šesti obrazech vývoj vztahu dvou protikladných hereckých osobností, od čistě profesionální zdvořilosti přes prudké umělecké i osobní spory k vzájemnému lidskému pochopení a profesní tvůrčí harmonii.

Daniel Colas je známý francouzský herec (cena Gérarda Philipa), divadelní a filmový režisér, a také autor řady divadelních her (Článek řetězu, Každý sám pro mě, Sousedka, Žena v brýlích, Zloději okamžiků, Nehezcí lotři, Charlotte Corday, Krutě váš). Fusekle op. 124 (2007) jsou jeho zatím poslední divadelní hrou.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz