Garland

Titul v originále: Garland

Autor: Svenja Viola Bungarten
Žánr: hra, komedie, černá komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 4

GARLAND (Garlandová)

černá komedie o klimatické krizi

Mohl by to být Mars, oblast u Madridu, Mohavská poušť, nebo dokonce třeba Sahara. Nicméně nacházíme se ve střední Evropě, konkrétně v menší vsi uprostřed Německa. I zde je katastrofální klimatická situace - země žhne a chřadne, domy hoří, už měsíce nefouká vítr. A široko daleko není žádné tornádo, které by zachránilo postavy před jejich chmurným osudem.

Ale je tu dívka jménem Dorothee Sturmová, která si neklade za cíl nic menšího než zachránit svět. Škoda, že přitahuje neštěstí - rodiče Em a Henri by o tom mohli vyprávět. Ani jeden z nich není rodičovský typ, jsou to zemědělci a při jednom požáru přišli nejprve o důstojnost a pak i o svou farmu. Zatímco se zoufalý policista Gus Brandt vydává po stopách podezřelého žháře, po policistovi zase pátrá jeho bratr, filmař Salvatore Brandt. S tímto přepracovaným a špatně placeným mužem dělá rozhovor Lorna Luftová, moderátorka rozhlasového pořadu HOT TIMES. Jak se do této hry zapojí obrovský náklaďák a proč Judy Garlandová září za pultem benzinové pumpy - i o tom je tato vtipná, dojemná a podnětná hra o světě, který řeší klimatickou krizi, a o budoucnosti, která není příslibem, ale hrozbou.

Hry byla uvedena v Schauspielhaus Graz v listopadu 2021 a tuto inscenaci vybral kritický divadelní server nachtkritik.de mezi deset nejlepších německojazyčných inscenací roku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz